РОЗВИТОК ЧИТАЦЬКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

Спільними для всіх компетентностей  Нової української школи є так звані наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

 Важливим етапом популяризації читання є проведення різноманітних масових форм бібліотечної  роботи.

Масова робота нашого бібліотечно-інформаційного центру  є складовою частиною  роботи НВК – колегіуму № 51 у розвитку творчої особистості учнів, формуванні їх  основних компетентностей та  соціальної активності.

З  метою  формування іміджу читання як засобу самовдосконалення та посилення ролі книги в навчально-виховному процесі  бібліотечний центр    спільно з педагогічним колективом НВК № 51 бере активну  участь у проведенні предметних тижнів, місячників,  надає інформаційну допомогу в підготовці та проведенні масових заходів до  відзначення пам’ятних дат нашої держави і нашого краю,  до ювілеїв  письменників, діячів культури, історії та мистецтва тощо.
ШБІЦ  НВК – колегіуму № 51  протягом навчального року проводить  значну кількість змістовних та цікавих масових заходів з обов’язковим  використанням мультимедійного супроводу.

Проведені масові заходи узагальнюються і накопичуються в спеціальних теках: «Сценарії масових заходів», «Бібліотечні уроки».
Слід відзначити різноманітність форм проведених масових заходів: бібліопанорама «Знання і мудрість незалежної України», краєзнавчий калейдоскоп «Наше прекрасне місто», краєзнавчі ерудит-мандри  «Найцікавіше про  Херсон», краєзнавча гра «Лицарі Таврійського краю», урок-спілкування «Дівчата та хлопчики: такі схожі і такі різні»,  бібліотечний вернісаж «Малятам про довідкові видання», літературний марафон «Сучасні письменники - дітям», лінгвістична дегустація «Відчуй смак рідної мови», тренінг-спілкування «Заговори, щоб я тебе почув», профорієнтаційна вікторина «Зроби свідомий вибір» тощо.
Усі масові заходи проводяться у тісній співпраці з педагогами школи, читацьким активом,  а також із колегами з Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, бібліотекою-філією № 17 Херсонської ЦБС.

Слід відзначити роботу бібліотечно-інформаційного центру  з установами позашкільної освіти. У НВК № 51 активно функціонує гурток «Юний судноводій»  Дитячого клубу юних моряків і річників Херсонської міської ради. Бібліотечний центр систематично проводить масові заходи з теми краєзнавства з гуртківцями. А керівник гуртка позашкільної освіти  приймає активну участь при проведенні краєзнавчих заходів з школярами у бібліотечному центрі.
Так, до Дня міста шкільний бібліотечно-інформаційний центр цілий тиждень приймав  школярів, для яких було підготовлено  багато яскравих та пізнавальних масових заходів, таких як: краєзнавча відео гра «Різноманітні сторінки історії нашого міста» (для учнів 2-х класів), пізнавальна віртуальна гра «Стежками рідного краю» (для учнів 3-х класів), краєзнавча вікторина «Дивосвіт рідної природи» (для учнів 4-х класів).
А керівник гуртка «Юного судноводія»  розповідав дітям про заснування  міста Херсона як міста судно будівництва в  історичному екскурсі «Херсон – портове місто».
Співробітники Херсонської  обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки підготували у цей краєзнавчий тиждень  тинейджер-форум  «Херсонщина під аркою мира» (для учнів 6-х класів) та урок людяності «Герой добра» ( до  дня народження Джона Говарда) -  для учнів 8-х класів.
Діти активно приймали участь у всіх краєзнавчих заходах,  доповнюючи їх своїми знаннями, одержаними на уроках історії, географії і природознавства, та одержували  нову додаткову інформацію з історії виникнення економічного, культурного та духовного життя рідного краю з  унікального краєзнавчого видання   «История Херсона», який було складено і видано  директором НВК-колегіуму № 51.
     Щорічною традицією стало проведення єдиного уроку історії у визначні та пам’ятні дати українського народу, серед яких: День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, День Соборності України, День героїв Крут,  День перемоги над нацизмом у Європі, День українського козацтва. 
         У бібліотечному центрі організовано інформаційний стенд «Куточок читача» для показу бібліотечної роботи з питань популяризації літератури, залучення учнів до читання, проведення конкурсів, роботи читацького активу  тощо.
Підвищенню  освітньої, пізнавальної культури читача сприяють наочні форми бібліотечної роботи -  інформаційно-літературні експозиції, які постійно організовуються у бібліотеці.
У бібліотечно-інформаційному центрі НВК № 51 використовуються  різні види експозицій: тематичні, до предметних тижнів, до знаменних подій, присвячені життю та діяльності видатних особистостей тощо.
Бібліотека НВК № 51 як інформаційний центр стимулює самоосвіту й саморозвиток особистості учня, виховує потреби в самостійному пошуку, відборі та використанні інформації, умінні критично оцінювати її через організацію таких постійно діючих літературних виставок та експозицій: «Україно, слава твоя у віках сяє!», «Шляхами козацької слави», «Педагогічні знахідки вчителів»; «Новинки-цікавинки для допитливих»; «Вінок пошани Кобзарю»;  «Херсонщина: час, події, люди», «Творчі здобутки наших учнів» тощо.    




     

Немає коментарів:

Дописати коментар