Читацький центр

У шкільному інформаційно-бібліотечному центрі  НВК створено комфортні умови для роботи користувачів з книгою та з іншими навчальними і пізнавальними матеріалами для навчання, самоосвіти і проектно-дослідницької і творчої діяльності вчителів і здобувачів освіти на різних носіях інформації згідно Концепції Нової української школи.
Бібліотека розташована на другому поверсі у приміщенні загальною площею 71 кв.м., в якому знаходяться абонемент, читальний зал із кількістю місць на 30 користувачів. Фонд підручників зберігається  в окремому приміщенні загальною площею 31,7 кв.м.
Адміністрацією навчального закладу проведено ремонт приміщення бібліотеки та придбано сучасні меблі: спеціальні шафи для книг, стелажі для літератури, стелажі для виставок, бібліотечну кафедру.
Зовнішній вигляд шкільної бібліотеки та оформлення відкритого доступу відповідає сучасним вимогам. Книжкові виставки та тематичні полички оформлені естетично, наповнені актуальними матеріалами на допомогу навчально-виховному процесу.

У штаті бібліотеки працює 1 фахівець з вищою спеціальною освітою та досвідом бібліотечної роботи більше 21 р. Працює у навчальному закладі з березня 2015 р. У березні 2019 р. завідуюча ШБІЦ була атестована кваліфікаційною комісією і їй присвоєно кваліфікаційну категорію
« провідний бібліотекар ».
Бібліотеку навчального закладу обладнано 4 комп'ютерами ( 1 ПК – для роботи бібліотекаря, 3 ПК – для читачів) з підключенням до мережі Інтернет, телевізором, 1 принтером та 1 сканером для забезпечення можливості ксерокопіювання документів із бібліотечних фондів та Інтернету. Користувачі мережі Інтернету працюють на комп’ютерній техніці згідно «Інструкції з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері та відео дисплейних терміналах».  В інформаційному куточку є наступна інформація для користувачів Інтернету: «Правила безпеки дітей і підлітків в Інтернеті», «Вимоги до організації режиму праці учнів на персональних комп’ютерах».    Користувачі бібліотеки забезпечені оперативною навігацією в Інтернеті та мають вільний доступ до вітчизняних та світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет. Вони самостійно роблять відповідний запис з теми інформаційного запиту у спеціальному «Журналі обліку користувачів Інтернету».
 Бібліотека НВК НУШ працює за планом роботи, затвердженим директором та узгодженим з планом роботи закладу . освіти. В теках зібрані накази та розпорядження адміністрації щодо організації роботи бібліотеки, збереження основного бібліотечного фонду та фонду підручників, проведення конкурсів, масових заходів тощо.
У шкільній бібліотеці є тека з законодавчо-нормативними документами з освітньої галузі та нормативно-технологічними документами з бібліотечної справи.
У бібліотеці згідно нормативно-технологічної документації, обов'язкової для всіх освітянських бібліотек, ведуться Книги сумарного обліку основного бібліотечного фонду та фонду підручників, Інвентарні книги, Щоденник роботи ШБІЦ, в наявності Журнал обліку  виданих на класи  підручників і навчальних посібників (згідно нової «Інструкції про порядок комплектування та облік підручників та навчальної літератури» (2013). Облік фонду підручників ведеться у друкованій Картотеці обліку руху підручників, а з 2016 року облік ведеться ще й у Електронній картотеці обліку руху підручників.
   У І семестрі 2019-2020 н.р. було перереєстровано та записано нових читачів у кількості 757 чоловік (учні, вчителі, батьки). Загальна кількість відвідувань склала – 4712 Загальна кількість книговидач налічує.
   Фонд шкільного бібліотечно-інформаційного центру на 01.01.2020 р. налічує 26826 прим., із них: 16318 прим. підручників та 10508 прим. художньої, галузевої та навчально-методичної літератури (на 01.01.2019 р. - 26091 прим., із них: 15636 прим. підручників та 10455 прим. художньої, галузевої літератури).
   У І семестрі 2019 -2020 н. р. всього одержано –2033 прим. видань, із них: підручників для учнів 2-х, 6-х, 10-х, 11-х класів у кількості - 1804 прим. та 229 прим. художньої та галузевої літератури.
Комплектування бібліотечних фондів здійснювалось за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів.
   У І семестрі 2019 - 2020 н. р. за рахунок Державного бюджету всього одержано – 1783 примірника, із них: 1777 примірників підручників та 6 прим. літератури.
   За позабюджетні кошти - 250 примірників, із них: 27 прим. підручників(заміна загублених читачами, дар) та  223 прим. художньої літератури (заміна загублених читачами, дар читачів).
   Особливу увагу адміністрація і завідуюча ШБІЦ приділяють поповненню бібліотечного фонду новими надходженнями галузевої, пізнавальної і художньої літератури, енциклопедичними і довідковими виданнями, одержаними за позабюджетні кошти.
   Шкільна бібліотека має наступний ДБА (довідково-бібліографічний апарат), а саме: Систематичний  каталог для учнів 5-11 класів, Тематичну ілюстровану картотеку для учнів 1-3 класів, Систематичну картотеку статей з періодичних видань, Краєзнавчу картотеку.
 З метою розкриття бібліотечного фонду для читачів оформлені численні літературно-інформаційні виставки і тематичні полиці з актуальними матеріалами до знаменних і пам’ятних дат.
 Крім того, у ШБІЦ функціонують постійно діючі ілюстративно-літературні експозиції: «Ми – нація єдина», «Шляхами козацької слави», «Хронологія мужності: збережемо пам'ять про подвиг героїв», «Херсонщина: час, події, люди», «Вінок пошани Кобзарю», «Найкращий скарб – це наша рідна мова», «Літературні скарби України», «Свята і звичаї українського народу».
Шкільна бібліотека з метою популяризації книги і читання проводить значну кількість змістовних, корисних та цікавих масових заходів.

Слід відзначити різноманітність форм проведених масових заходів: історичний екскурс «Шляхи становлення незалежної України», краєзнавчий калейдоскоп «Наше прекрасне місто», краєзнавчі ерудит-мандри «Найцікавіше про Херсон», бібліотечний вернісаж «Малятам про довідкові видання», літературний марафон «Сучасні письменники-дітям», лінгвістична дегустація «Відчуй смак рідної мови», тренінг-спілкування «Заговори, щоб я тебе почув», профорієнтаційна вікторина «Зроби свідомий вибір» тощо.
   Усі масові заходи проводяться у тісній співпраці з класними керівниками та педагогами школи, читацьким активом, а також із колегами з Обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, бібліотекою-філією № 17 Херсонської ЦБС.
Проведені масові заходи узагальнюються і накопичуються в спеціальних теках: «Сценарії масових заходів», «Бібліотечні уроки» тощо.
У шкільній бібліотеці організовано інформаційний стенд «Куточок читача» для показу бібліотечної роботи з питань популяризації літератури, залучення учнів до читання, проведення конкурсів, роботи читацького активу.
   З метою вивчення читацької активності учнів систематично 2 рази на рік проводяться аналізи позакласного читання учнів 1-х - 11-х класів. Результати аналізів читання учнів НВК оперативно висвітлюються на загальношкільному інформаційному стенді, на сайті НВК та бібліотечному блозі. Інформація містить відомості про розподіл призових  місць серед класів навчального закладу та визначаються кращі читачі школи.
   У кінці навчального року кращим читачам оголошується подяка від адміністрації навчального закладу з врученням подарунків. https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page.html
   Шкільний бібліотечно-інформаційний центр з метою популяризації книги і читання, розвитку читацької культури учнів навчального закладу систематично бере участь у Всеукраїнських і регіональних читацьких конкурсах і одержують перемоги. https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_76.html

   Батьки  теж є активними учасниками соціалізації дитини та потребують інформації з питань сімейного виховання, спілкування в сім'ї, керування домашнім читанням своїх дітей. Тому, бібліотекарі здійснюють інформаційно-ресурсну підтримку родинного виховання, підтримку сімейного читання, залучення батьків до спільної з дітьми творчої діяльності, що ефективно впливає на формування соціально зрілої, творчої особистості.
   Для надання інформаційної допомоги батькам з питань соціалізації дитини шкільні бібліотеки ведуть спеціальні теки: «Для Вас, батьки», «Батьківська педагогіка». Організовано тематичні полички «Радість сімейного читання» та «Улюблені книжки матусь, татусів, дідусів і бабусь».


   Діяльність шкільних бібліотек щодо соціалізації учнів здійснюється засобами і методами бібліотечної роботи у тісному контакті з педагогічними колективами та бібліотеками міста і спрямована на соціальне становлення та розвиток творчого потенціалу особистості школяра.


    Особлива увага приділяється проведенню масових заходів з учнями 1-х та 2-х класів, які займаються за навчальними програмами Нової української школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар