Краєзнавчий центр

Значна увага у нашому закладі освіти приділяється краєзнавчий роботі як одного з напрямів національно-патріотичного виховання.
Шкільний бібліотечно-інформаційний центр планує краєзнавчу роботу на навчальний рік, узгоджуючи його з роботою навчально-виховного процесу НВК та роботою публічних бібліотек міста.
Усі масові заходи проводяться у тісній співпраці з педагогами школи, читацьким активом, а також із колегами з Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова, бібліотекою-філією № 17 Херсонської ЦБС.
Так, кожного року у вересні місяці до Дня міста шкільний бібліотечно-інформаційний центр цілий тиждень приймає школярів. Для них проводиться багато яскравих та пізнавальних масових заходів, таких як: краєзнавча відеоподорож «Вулицями рідного міста» (для учнів 1-х класів), краєзнавча відео гра «Різноманітні сторінки історії нашого міста» (для учнів 2-х класів), пізнавальна віртуальна гра «Стежками рідного краю» (для учнів 3-х класів), краєзнавча вікторина «Дивосвіт рідної природи» (для учнів 4-х класів).
Слід відзначити роботу бібліотечно-інформаційного центру з установами позашкільної освіти. У НВК № 51 активно функціонує гурток «Юний судноводій» Дитячого клубу юних моряків і річників Херсонської міської ради. Бібліотечний центр систематично проводить масові заходи з теми краєзнавства з гуртківцями. А керівник гуртка позашкільної освіти бере активну участь при проведенні краєзнавчих заходів з школярами у бібліотечному центрі.
Керівник гуртка «Юного судноводія» розповідає дітям про заснування міста Херсона як міста суднобудівництва в історичному екскурсі «Портове місто Херсон» (для учнів 5-х класів) та «Херсон – місто суднобудівників» (для учнів 7-х класів).
Співробітники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки теж приходять у наш заклад освіти  у цей краєзнавчий тиждень  для проведення краєзнавчих заходів. Для дітей вони проводять тинейджер-форум «Херсонщина під аркою мира» (для учнів 6-х класів) та урок людяності «Герой добра» ( до дня народження Джона Говарда) - для учнів 8-х класів.
Діти активно приймають участь у всіх краєзнавчих заходах, доповнюючи їх своїми знаннями, одержаними на уроках історії, географії і природознавства. А натомість у шкільному бібліотечно-інформаційному центрі одержують нову додаткову інформацію з історії виникнення економічного, культурного та духовного життя рідного краю з унікальних краєзнавчих видань - «История Херсона. ХVІІІ век. «Благополучный град Херсон» Ч.І та «История Херсона. ХVІІІ - ХІХ в.в.» Ч.І-2. Ці ілюстровані енциклопедії було складено і видано директором нашого НВК-колегіуму № 51 на допомогу вивчення рідного краю. Ці краєзнавчі видання вміщують інформаційні матеріали, які підготовлено тільки на основі архівних документів.  У цьому виявляється унікальність даних видань.

Крім того, у нашому навчальному закладі організовано Музей історії міста Херсона. Учні гуртка «Юних краєзнавців» систематично проводять екскурсії як для школярів нашого закладу освіти, так і для гостей НВК – колегіуму № 51.
 Музей історії міста Херсона було відкрито у вересні 2009 року з метою залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій та національних і духовних цінностей українського народу.
       Відкриттю Музею сприяла цілеспрямована, систематична робота вчителів та учнів НВК № 51, які займалися пошуково-дослідницькою роботою, брали участь у роботі Малої Академії наук.
Слід відзначити, що науково-пошукова робота ведеться постійно у стінах Музею. Розроблені збірки медіа матеріалів, віртуальних екскурсій, а саме: «Душею міста є собор», «Пам’ятники Другої світової війни», «Театр крізь віки», «Херсон – місто корабелів». Щорічно відновлюються експозиції музею та доповнюються новими предметами з побуту та життя мешканців Північного Причерномор'я, які заселяли наші рідні місця у минулому.
Також, учнями створено макет Херсонської фортеці кінця XVIII століття. 
         Музей є навчально-виховною базою під час підготовки учнів до участі у краєзнавчих турнірах, щорічному конкурсі „Знавці міста Херсона” та «Козацькими стежинами», «Плекаючи старе, осягаємо нове», «Херсонщина пам’ятає…».
     Музей постійно співпрацює з Херсонським краєзнавчим музеєм, Херсонським Будинком дитячої та юнацької творчості.
     Щорічно проводяться історичні квести у ботанічному саду Херсонського державного університету.
      А бібліотечні активісти активно беруть участь у обласному інтелектуальному турнірі «Ігри патріотів Херсонщини»., про що свідчать щорічні перемоги у цьому краєзнавчому обласному заході. https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_76.html


ДО ДЕСЯТИРІЧЧЯ МУЗЕЮ

У вересні 2019 року виповнилося 10 років з дня відкриття Музею історії міста Херсона при Херсонському навчально-виховному комплексі № 51 ім. Г.О. Потьомкіна Херсонської міської ради. До цієї дати співробітниками Музею підготовлена збірка матеріалів.
Пропонуємо ознайомитися із творчим досвідом вчителів НВК. https://51.ks.ua/extracurricular/history-museum/museum-10

Немає коментарів:

Дописати коментар