вівторок, 13 лютого 2018 р.

Тиждень безпечного Інтернету


    Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запросив долучитися до спільного проведення цього дня у кожній родині,  школі, місті. Загальноосвітні навчальні заклади міста Херсона приурочили до цієї дати проведення Тижня безпечного Інтернету.
 Наш навчальний заклад також прийняв участь у проведенні  Тижня безпечного Інтернету, який проходив під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».
В плані проведення тижня  було заплановано низку масових заходів. Для школярів було проведено виховні години у кожному класі з  переглядом відеофільмів про безпечний Інтернет з обговоренням правил користування ним, ознайомленням з  небезпекою, яка може чекати школярів  під час користування Інтернетом.
Діти 3-х - 5-х класів активно приймали участь у конкурсі малюнків «Мій безпечний Інтернет».
У шкільному бібліотечно-інформаційному центрі було проведено 7 сучасних бібліотечних  медіа уроків  для учнів 2Б, 3А, 4В, 6А, 7А, 7Б, 9Б класів з таких тем Інтернет безпеки:  веб-агенція "СБІ" (Служба безпеки в Інтернеті), нетикет-чат  «Пригоди у контенті ввічливості», нетикет-дартс «SOS у морі Інтернету».
   Старші учні шкільного органу дитячого самоврядування також були задіяні  до проблеми пропагування безпечної поведінки  в Інтернет мережі . Вони проводили інформхвилинки дітям початкової школи на тему «Мої правила безпеки в Інтернеті», акцентуючи особливу увагу на  небезпеки, які можуть чекати там на дітей.
   Крім того, учнями шкільного самоврядування було створено відеофільм за результатами проведеного у школі Тижня безпечного Інтернету для участі у міському  конкурсі  відеороликів «Безпечний Інтернет – це наш вибір».
   Проведення Тижня безпечного Інтернету у нашому навчальному закладі відіграло  надзвичайно важливу роль у формуванні практичних навичок безпечної поведінки в Інтернеті в шкільному і родинному середовищі для подальшого розвитку пізнавальної активності учнів.








   Діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в он-лайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності.
Треба дотримуватися певних правил. Послухайте ці правила і запам’ятайте їх:
Правила безпечної поведінки для дітей
1. Не повідомляти свою та чужу особисту інформацію в мережі: не викладати в Інтернеті інформацію про себе та  сім’ю, адресу проживання та навчання, місця роботи батьків, номери телефонів, наявність матеріальних цінностей, номери кредитних карт, банківські дані.
2. Поважати права та інтереси інших людей в Інтернеті потрібно так само, як і в  реальному житті: поводитися ввічливо: не можна ображати, насміхатися, обманювати співрозмовників в он-лайні і  не робити того, що суперечить закону. Потрібно пам’ятати, що  не можна привласнювати собі авторські права на твори інших людей (фото, малюнки, музику, тексти та  інше) і поширювати їх  без дозволу власників.
3. Перевіряти інформацію із  мережі – обов’язково використовувати декілька джерел для пошуку потрібних запитів, оцінювати надійність і авторитетність ресурсів; не довіряти всьому, що говорять віртуальні знайомі, особливо, якщо вони пропонують зустрітися в реальному житті, оскільки вони можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
4. Пам’ятати, що віртуальний світ іноді коштує реальних грошей, тому без дозволу дорослих не варто робити покупок он-лайн, відправляти SMS, електронні повідомлення в обмін на обіцянки отримання спеціальних Інтернет-послуг.
5. Звертатися за порадою до дорослих у разі виникнення будь-яких труднощів, якщо в Інтернеті що-небудь незрозуміле або дивне, а також коли пропонують спокусливі, дуже схожі на казкові обіцянки чого-небудь.

Немає коментарів:

Дописати коментар