Шкільна електронна бібліотека

               Шановні користувачі Інтернет-мережі!
   «Шкільна електронна бібліотека» знаходиться у користуванні педагогічного та учнівського колективів у локальній мережі НВК № 51.
 Це пов’язано з тим, що база даних «Фонд електронних документів НВК – колегіуму № 51»  вміщує значну кількість авторських науково-дослідницьких проектів та творчих робіт вчителів та учнів, які було підготовлено для фахових і читацьких конкурсів, шкільних олімпіад, МАН.

До уваги бібліотечних працівників!
Досвід роботи ШБІЦ НВК № 51 з організації створення «Шкільної електронної бібліотеки».
У 2016 році було розпочато роботу з організації створення «Шкільної електронної бібліотеки», яку було організовано з ініціативи педагогічного й учнівського колективів.
Головною метою створення «Шкільної електронної бібліотеки» стало оперативне і повне виконання всіх інформаційних потреб і запитів вчителів та учнів НВК - колегіуму  № 51.
За її допомогою вирішуються такі освітні завдання, як
  • забезпечення читачів енциклопедичними, довідковими, науково-популярними та художніми виданнями з шкільної програми і позакласного читання, які є у фонді ШБІЦ у недостатній кількості
  • забезпечення доступу до видань, надання яких читачам обмежено (цінного краєзнавчого фонду, рідкісних книг, альбомів з мистецтва тощо);
  • організація, систематизація та забезпечення доступу читачам до фондів документів, які існують виключно в електронній формі (авторські роботи вчителів та учнів НВК № 51)
   На робочому столі кожного комп’ютера для користувачів виставлено ярлик «Шкільна електронна бібліотека». Всі читачі самостійно знаходять електронні видання за своїм індивідуальним запитом.
На завідуючу ШБІЦ покладено функцію ведення баз даних «Шкільної електронної бібліотеки», яка включає формування електронного фонду друкованих видань бібліотеки та інформаційних матеріалів з Інтернет-мережі.
Створення «Шкільної електронної бібліотеки» з повнотекстовими базами даних дало змогу підвищити результативність навчального процесу, підвищити оперативність та доступність інформації для  всіх учасників освіти, скоротити час пошуку документів та інформації.
У НВК - колегіумі  № 51 «Шкільна електронна бібліотека» складається з наступних баз даних:
І – БД  « Фонд електронних документів НВК – колегіуму № 51»,
ІІ – БД  «  Електронні підручники і навчальні посібники»,
ІІІ – БД  « Електронна бібліотека друкованих видань»,
ІV – БД «Відеотека».
 Першою базою даних для ШЕБ, з ініціативи вчителів і учнів, стала – БД «Фонд електронних документів НВК – колегіуму № 51». Це була нагальна потреба користувачів ШБІЦ. Вона включає фонд електронних авторських робіт вчителів та учнів НВК № 51, які було підготовлено для фахових і читацьких конкурсів, шкільних олімпіад, МАН тощо.
   І це вже був виклик часу для створення нової моделі бібліотеки, яка надає інформаційну підтримку науково-дослідницькій і творчий діяльності вчителів та учнів, формуванню нових взаємовідносин між потребами учасників освіти і бібліотечно-інформаційним обслуговуванням.
   БД «Електронні підручники і навчальні посібники» включає папки файлів електронних підручників з розподілом на класи - з 1-го по 11-й.
   БД « Електронна бібліотека друкованих видань» включає оцифровані тексти книг на друкованій основі. Особлива увага надається книгам українських письменників та книгам письменників інших країн, твори яких було перекладено українською мовою у різні роки.
   Учні активно використовують у навчальному процесі та позакласному читанні оцифровані друковані книги як нашої бібліотеки так і інших бібліотек України.
   БД «Фонд електронних документів НВК – колегіуму № 51», та БД «Відеотека» включають папки файлів з тематичною розстановкою згідно назв основних предметів, які вивчаються у НВК – колегіумі № 51 за навчальними програмами.

Publish at Calameo
     БД  «Фонд електронних документів НВК – колегіуму № 51» у 2019-2020 н. р. було доповнено  додатковими папками файлів, які відповідають  МО вчителів – предметників.  Згідно наказу директора НВК  № 51 « Про організацію науково-методичної роботи в НВК» було організовано 8 методичних об’єднань  вчителів для роботи над науково-методичною проблемою, проектувальний етапом «Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору».

 У базі даних «Шкільної електронної бібліотеки»  було створено 8 папок файлів  з відповідними назвами (методичне об′єднання класних керівників, МО вчителів початкових класів, МО вчителів історії, правознавства, соціальної педагогіки та психології, МО  вчителів математики, інформатики та технологій, МО  вчителів природничих наук (хімія, біологія, географія, фізика), МО вчителів філології та мистецтва, МО вчителів іноземних (англійської, німецької) мов, МО вчителів фізкультури), які систематично доповнюються авторськими інформаційними  матеріалами досвідчених   вчителів, які створено ними  для вдосконалення своєї роботи та втілення інноваційних педагогічних ідей в освітній процес  НВК (розробки уроків, дидактичні матеріали, методичні матеріали, видавнича діяльність педагогів  тощо).
Шановні користувачі!
Про видавничу діяльність педагогічного колективу  Ви можете дізнатись на сторінках сайту НВК № 51 - https://51.ks.ua/


ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІВ
Нещодавно вийшов з друку черговий доробок наших вчителів початкової школи Бондар Тетяни Миколаївни та Компаній Олени Вікторівни. У співавторстві вони розробили методичний посібник для вчителів 2-х класів НУШ «Математика. 2 клас. І семестр» відповідно до підручника С.О. Скворцової, О.В. Онопрієнко.
Посібник містить календарне планування та поурочні плани уроків математики. Конспекти уроків різноманітні за формою проведення, побудовано з урахуванням основних положень Концепції «Нова українська школа», на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів, з використанням елементів інтеграції, інноваційних та здоров’язбережувальних технологій, інтерактивних методів та прийомів навчання.
Цей посібник є вже шостим методичним доробком наших педагогів у 2019 році. https://51.ks.ua/news/new-20191023





Немає коментарів:

Дописати коментар