Всеукраїнський конкурс " Шкільна біблиотека - 2020"

Наказ МОН від 25.02.2019 № 254 “Про проведення Всеукраїнського конкурсу “Шкільна бібліотека- 2020”
Лист Інституту модернізації змісту освіти МОН України від 23.05.2019 №22.1/10-2024 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»


Пояснювальна записка
Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека -2020»
Номінація «Модель бібліотеки Нової української школи»
Тема: «Бібліотека  Нової української школи: діяльнісний підхід та інтеграція  зусиль всіх учасників освітнього процесу для реалізації Концепції НУШ»
Мета:
   В умовах реформування освіти України на шляху інтеграції в європейський і світовий освітні простори, а отже, забезпечення рівного доступу вчителів, учнів до якісної освіти згідно Концепції НУШ, першочергово стає завдання трансформації шкільних бібліотек у сучасні бібліотеки Нової української школи – інтелектуальні центри дослідження, творчості та інноваційної педагогіки.
Вибір теми:
   Нова освіта головним завданням становить практичне застосування набутих знань, і тому було винесено рішення реорганізувати фаховий тематичний блог для успішного виконання основної мети  Нової української школи та допомоги всім учасникам освіти для реалізації основних компонентностей НУШ.
   Набуті знання, які було одержано на спецкурсах з ІКТ на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, завідувачем ШБІЦ НВК № 51 було успішно перетворено в дію.
    З цією метою було оновлено фаховий блог спільними зусиллями педагогічного і учнівського колективів (робота в команді – виконання однієї з основних компетентностей НУШ)  з урахуванням всіх їх побажань, творчих та інноваційних ідей для подальшої роботи у новому освітньому просторі.
  Трансформація шкільної бібліотеки знайшла своє відображення на сторінках оновленого блогу – «Інформаційно-бібліотечний центр Нової української школи НВК № 51 м. Херсона»  https://nwk51.blogspot.com/
Практичне значення:
  Інформаційні матеріали, які є на сторінках блогу, мають мету допомогти всім учасникам нового освітнього простору у здобутті знань, для повноцінного виконання всіх освітніх запитів учнів, педагогів, батьків.
 Це важливий крок в сучасному суспільстві, коли спілкування і робота в Інтернеті вийшли на новий рівень. Тому наш блог дає можливість кожному користувачу, незалежно від професії, напрямку діяльності, читацьких запитів чи творчих ідей працювати в он-лайн режимі чи знайомитися з потрібною інформацією в нашому бібліотечному центрі.
   Блог створено з метою об‘єднання зусиль вчителів, батьків, шкільних бібліотекарів для одержання якісної освіти.
Вчителі зможуть ознайомлюватись з новими законодавчо-нормативними документами, навчально-методичними, дидактичними матеріалами, психолого-педагогічною літературою для організації навчального процесу та скоротити свій час для пошуку необхідної освітньої інформації для навчання учнів.
Здобувачам освіти (учням) –  буде надана значна і оперативна допомога у навчанні, самоосвіті, творчій діяльності, у пошуку необхідних інформаційних матеріалів для участі у шкільних олімпіадах, конкурсах, підготовки читацьких проектів, науково-практичних досліджень для МАН (Малої академії наук) тощо.
Батькам  -  інформаційна підтримка з питань розвитку у дітей читацької компетентності, проведення дозвілля з дітьми тощо.
Шкільні бібліотекарі знайдуть для себе корисні інформаційно-бібліографічні матеріали для повноцінного виконання всіх освітніх запитів педагогів, учнів, батьків.
 Блог став зручним, оперативним інструментом у донесенні інформації користувачам, що дало змогу вивести бібліотеку на новий сучасний рубіж популяризації  Нової української школи, залучення дітей до читання, розвитку їх читацьких компетентностей, поширення інформаційної діяльності шкільних бібліотек.
Структура блогу: «Інформаційно-бібліотечний центр Нової української школи НВК № 51 м. Херсона»  https://nwk51.blogspot.com/
1.     Головна сторінка – Основні новини інформаційно-бібліотечного центру Нової української школи НВК № 51 -  https://nwk51.blogspot.com/
2. Візитка блогу – Роз'яснення створення блогу - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_28.html
3.     Візитка бібліотекаря – Основні відомості про завідувача ІБЦ  НУШ - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_63.html
4.     Візитка ШБІЦ – Основні відомості про створення бібліотеки Нової української школи у НВК № 51 - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_24.html
5.     Читацькі конкурси - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_76.html
6.     Нова українська школа – Огляд Концепції НУШ (Основні зміни у навчальному процесі згідно Концепції НУШ)
6.1.         Законодавчо-нормативна база НУШ - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_70.html
6.2.         Мета і головні компоненти Концепції  «Нова українська школа»   https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_49.html
6.3.         Організація освітнього середовища  Нової української школи https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_83.html
6.4.         Особливості та інноваційні функції бібліотеки НУШ https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_99.html
7.     Головні новини НУШ  https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_5.html
8.     Інформаційна підтримка НУШ – Інформаційні матеріали вчителям, батькам, дітям (кожній категорії – окремо з теми запиту) https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_82.html
9.      Популяризація  освіти НУШ https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_69.html
9.1 Бібліотека Нової української школи https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_69.html
9.1.2 Реформування освіти і бібліотеки -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_14.html
9.1.3 Головні напрями роботи бібліотеки НУШ -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_34.html 
                9.1.3.1  Читацький центр – https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_46.html

        9.1.3.2  Інформаційний центр -  https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_80.html

                9.1.3.3  Соціокультурний центр – https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_81.html

                9.1.3.4  Краєзнавчий центр –  https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_48.html

                9.1.3.5  Центр дозвілля –  https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_6.html

                9.1.3.6 Центр науково-дослідницької та творчої діяльності вчителів і учнів –  https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_71.html

9.1.4 Формування спільних цінностей -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_94.html 
9.1.5 Взаємодія з вчителями -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_86.html 
9.1.6 Розвиток читацьких компетентностей -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_0.htm
9.1.7 Інформаційно-бібліографічний простір -https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_43.html 

На цих сторінках блогу  надано практичні доробки зі спільної роботи  ШБІЦ і вчителів НВК

10.  Електронні бібліотеки – Інформаційні ресурси бібліотек України.  Електронні підручники - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_17.html
11.  Шкільна електронна бібліотека -  Надано досвід створення і використання вчителями і учнями ШЕБ - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_37.html
12.  Кращі читачі - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page.html
13.  Методичні орієнтири ШБІЦ НУШ - https://nwk51.blogspot.com/p/blog-page_30.html
14.  Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека -2020» - Надано пояснювальну записку щодо участі у Конкурсі та реорганізації блогу ШБІЦ НВК № 51 - https://nwk51.blogspot.com/p/2020.html
Висновки:
З прийняттям Концепції Нової української школи ще більше прискорюється  у нашому закладі освіти процес трансформації ШБІЦ  у нову модель  бібліотеки НУШ.
 Моє бачення роботи бібліотеки у сучасному освітньому просторі співпадає з  головним завданням нової освіти –  формуванням життєво-компетентної, креативної особистості, здатної реалізувати себе в умовах динамічного розвитку світу.
        Для підвищення значимості ролі бібліотеки у забезпеченні доступу вчителів і учнів до якісної освіти повинна якнайшвидше бути сформована нова модель бібліотеки НУШ - інноваційна, яка передбачає широкий структурний діапазон.
Модель такої шкільної бібліотеки  як інноваційного інтелект-центру, на мою думку,  повинна включати такі структурні підрозділи:
·        Читацький центр
·        Інформаційний  центр
·      Центр науково-дослідницької  і творчої діяльності вчителів і здобувачів освіти - учнів
·        Соціокультурний центр
·        Краєзнавчий центр
·        Центр дозвілля
Нова бібліотека НУШ повинна стати центром інтелектуального розвитку особистості, а бібліотекар – партнером у вирішенні цього важливого завдання Нової української школи.
І наша першочергова задача і полягає  якнайшвидше реалізувати все задумане у практику роботи бібліотеки.
Це і визначило вибір теми конкурсної роботи для кардинальних змін у роботі ШБІЦ НВК № 51.  Слід відзначити, що бібліотекар НВК № 51 проявляє ініціативу у реорганізації бібліотечно-інформаційного простору і знаходить підтримку у адміністрації, вчителів, батьків, учнів для вирішення головної мети нової освіти.
          Починаючи вже  з 2018 року, у нашому закладі освіти цілеспрямовано  проходить  поступова трансформація ШБІЦ НВК № 51 у бібліотеку Нової української школи – сучасний бібліотечно-інформаційний центр досліджень, творчості, інноваційних педагогічних ідей та культурно-просвітницький центр Нової української школи.
   Своїм досвідом роботи я охоче поділюсь на сторінках фахового блогу - http://nwk51.blogspot.com/. Сподіваюсь, що організаційно-методичні, інформаційно-бібліографічні та інші електронні матеріали допоможуть шкільним бібліотекарям скерувати зусилля на трансформацію бібліотек, які сприятимуть формуванню високоерудованої, соціально активної особистості, національно свідомого громадянина нашої держави.


Новини

 Завершився міський етап конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»: Новини управління освіти ХМР 

    Днями відбулось засідання міського журі Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" (І етап).
   За рішенням журі, на підставі визначених Умовами проведення конкурсу критеріїв оцінювання конкурсних робіт, переможцями визнані конкурсні роботи, які подали:
 - у номінації «Модель бібліотеки Нової Української школи» - бібліотека НВК № 51;
- у номінації «Медіакультура в бібліотечному просторі» - бібліотека Академічного ліцею ім. О. Мішукова та спеціалізованої школи № 52;
- у номінації «Бібліотека – територія читання» - бібліотека школи № 55.

НАША БІБЛІОТЕКАРКА - В ЧИСЛІ ПЕРЕМОЖЦІВ. ВІТАЄМО!
Днями відбулось засідання міського журі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020" (І етап). За рішенням журі, на підставі визначених Умовами проведення конкурсу критеріїв оцінювання конкурсних робіт, визначено переможців.
Серед бібліотекарів, які перемогли – Ревуцька Надія Іванівна, бібліотекар шкільного бібліотечно-інформаційного центру НВК № 51. Вона підготувала конкурсну роботу у номінації «Модель бібліотеки Нової Української школи».
https://51.ks.ua/news/new-20200122




Немає коментарів:

Дописати коментар